Изстрадана победа остави Наполи в голямата игра (видео)

Няколко дни след болезненото отпадане от Днипро в полуфиналите на Лига Европа, Наполи постигна ценен успех, който остави тима в битката за третото място в Серия "А", даващо право на участие в Шампионската лига. Неаполитанци надвиха трудно с 3:2 вече изпадналия Чезена и събраха 63 точки - с три по-малко от Лацио, който гостува на "Сан Паоло" в последния кръг.

Над всички тази вечер беше Дрис Мертенс. Белгийското крило отбеляза два от головете за Наполи и асистира за попадението на Маноло Габиадини. За Чезена на два пъти се разписа Грегъри Дефрел.

Рафаел Бенитес изненадващо остави на пейката Гонсало Игуаин и пусна на върха на атаката Маноло Габиадини. На централния нападател активно помагаха Дрис Мертенс, Хосе Кайехон и капитана Марек Хамшик. Самият Бенитес не можеше да ръководи отбора си, защото беше наказан заради гневните си коментари след равенството срещу Парма.

Домакините стартираха силно и пропуснаха да открият резултата след удари на Мертенс и Кайехон. Чезена атакуваше по-рядко, но при една от контрите си можеше да поведе, ако Карлос Карбонеро не беше стрелял право в ръцете на Мариано Андухар.

Защитата на Наполи не си взе поука и в 15-ата минута Чезена стигна до гол. Отбеляза го Грегъри Дефрел, който получи много свободно пространство на границата на наказателното поле и с плътен шут простреля Андухар. Публиката на "Сан Паоло" започна да освирква своите и те реагираха с мощен натиск. Рикошиал удар на Кайехон прати топката в краката на Мертенс и белгиецът изравни в 19-ата минута. След още две минути домакините вече имаха преднина. Мертенс проби по фланга и намери непокрития Габиадини, който спокойно реализира за 2:1.

Въпреки негативния развой, гостите не се предадоха. Карбонеро имаше шанс да направи 2:2, но в последния момент Калиду Кулибали го блокира. В самия край на полувремето бранителите на Наполи проспаха центриране на Масимо Волта и Дефрел необезпокояван вкара втория си гол в мача.

След почивката Наполи сравнително бързо успя да си върне преднината, като в прегръдките на съотборниците си отново попадна Мертенс. Белгиецът се промъкна между двама защитници, направи двойно подаване с Марек Хамшик и технично вкара победния гол за домакините.