Фиорентина разгроми Парма и изпревари Дженоа (видео)

Тимът на Фиорентина разгроми с 3:0 на своя стадион "Артемио Франки" закъсалия отбор на Парма в мач от 36-ия кръг на италианската Серия "А". Гонсало Родригес (13), Алберто Джилардино (30) и Мохамед Салах (56) реализираха попаденията за "виолетовите".

В 13-ата минута играч на Фиорентина центрира от фаул, футболист на Парма изби много лошо топката и Гонсало Родригес с глава я заби в мрежата зад Антонио Миранте. В 30-ата минута опитният нападател Алберто Джилардино направи резултата 2:0, отбелязвайки гол срещу един от бившите си отбори. Той изпрати топката във вратата на "дуковете" с глава след центриране от ъглов удар на Матиас Фернандес. В 56-ата минута египетският нападател Мохамед Салах направи победата на Фиорентина класическа с хубав удар по земя.

С днешната победа "виолетовите" на Винченцо Монтела изпревариха в класирането Дженоа и се изкачиха на пето място, събирайки 58 точки - с 2 повече от генуезци. Четвъртият Наполи е с 60 преди днешния си домакински мач с Чезена. Парма заема последното 20-о място със 17 точки.