Втори тим изпадна от Серия "А"

Три кръга преди края на Серия "А" след Парма още един състав официално отпадна от калчото. Това е съставът на Чезена, който загуби с 2:3 домакинството си на Сасуоло, въпреки че на почивката водеше с 2:0 с голове на Грегъри Дефрел (15) и Франко Бриенца (29). Втората част бе изцяло за тима на Еузебио Ди Франческо изравнил след едва пет минути. Първо Симоне Дзадза с майсторско изпълнение намали в 48-ата минута. Това бе негов първи гол след над три месеца суша, а Слити Тайдер след хубава атака направи 2:2 в 51-ата минута.

Гостите се превърнаха в пълен господар на терена и страхотен шут на Симоне Мисироли в 69-ата минута спря в горния ляв ъгъл на Федерико Алярди, който преди това бе спасил резултата. Момчетата на Доменико Ди Карло останаха с 24 точки на 19-о място и изпаднаха, тъй като 17-ия Аталанта е с 36 три кръга преди края. Сасуоло пък след своя 9-и успех за сезона има вече 40 точки.