Реал изгаси “фенерите” и мечтае за Деветата (видео)

Реал (Мадрид) надигра тотално Фенербахче Юлкер във втората полуфинална среща от Файнъл 4 на Евролигата и вгорчи дебюта на истанбулския тим на финалната права в най-силната европейска клубна надпревара, печелейки с 96:87. Така селекцията на Пабло Ласо мечтае за Деветата титла на Европа, като единственото препятствие, разделящо “лос меренгес” от нея не е никак леко - Олимпиакос (Пирея). Всички привърженици на клуба чакат с нетърпение евентуалния триумф, след като за последно Евролигата бе спечелена от мадридския гранд през сезон 1994/1995 - преди точно 20 години. Тогава треньор на тима бе днешният съперник - Желко Обрадович.

“Кралете” от Мадрид изгасиха “фенерите” на Обрадович с убийствена стрелба от тройката, a въпреки че срещата се игра в испанската столица, “белите” се чувстваха като гости, заради фанатичната подкрепа на турските фенове, които обаче останаха разочаровани. Финалът е в неделя.

Първата четвърт не предвещаваше с нищо за това, което предстоеше да се случи. Фенербахче даде стабилен отпор на именития си съперник и след 10 изиграни минути гостите водеха с точка преднина - 20:21.

Втората част обаче бе тотално противоположна. Реал наложи тотален терор над съперник, най-вече благодарение на точния си мерник от дистанция. Испанците нанизаха фантастичните 35 точки в рамките на вторите 10 минути и се оттеглиха на почивката с комфортен аванс от 55:35 и без нито една техническа грешка в рамките на първото полувреме.

Най-голямата разлика дойде само минута и половина след подновяването на играта-  64:37, след което обаче гостите се втурнаха да се връщат в мача. Възпитаниците на Обрадович свалиха част от пасива си, а Реал записа първата си грешка чак след 25 минути игра. След края на третата част на таблото бе изписан резултат 76:59.

Отборът на гостите направи финален щурм в заключителнтие 10 минути, но не успяха да се противопоставят на почти перфектния Реал и в крайна сметка отстъпиха с 9 точки - 96:87.

“Белите” вкараха 14 тройки от 30 опита, или иначе казано 46% от стрелбите си от дистанция. Също така играчите на Пабло Ласо завършиха със скромните 4 грешки и направиха цели 24 асистенции.

Шестима играчи на домакините завършиха с двуцифрен точков актив, предвождани от Густаво Айон с 18 точки, 7 борби, 6 асистенции и 3 отнети топки. Кей Си Ривърс добави 17, Серхио Родригес - 13, а Руди Фернандес, Андрес Ночиони и Серхио Йуй реализираха по 12 точки всеки.

За Фенербахче най-много вкара Андрю Гаудлок - 26, а към тях добави 4 асистенции и 6 борби. Ян Весели завърши с 20 точки, а Богдан Богданович и Неманя Биелица приключиха съответно с 12 и 11 точки.