Спанулис нокаутира ЦСКА (М), Олимпиакос пак шокира Европа

Олимпиакос (Пирея) нокаутира ЦСКА (Москва) и си заслужи място във финала на Евролигата, шокирайки Европа за пореден път. Гърците спечелиха полуфиналната среща с руския тим в Мадрид със 70:68 и ще играят трети финал за последните четири години в Евролигата.
“Червено-белите” от Пирея продължават да са абсолютен кошмар за московските “армейци”, след като преди три години в Истанбул им отмъкнаха титлата под носа с победен кош на Йоргос Принтезис. Преди два сезона в Лондон ЦСКА отново катастрофира срещу гърците, отново на полуфинал, но тогава отстъпи с доста по-сериозна разлика.
Срещата се реши в последната част, а Василис Спанулис за пореден път бе герой за своя отбор. Гардът помогна на съотборниците си да наваксат пасив от 9 точки - 52:61 четири минути преди края, а след това вкара и най-важните кошове в мача, за да класира гръцкия гранд за финала.
Спанулис вкара първата си тройка три минути и половина преди сирената, с което направи резултата 57:63, а след като Костас Слукас свали разликата до 61:63, ветеранът вкара втора тройка, вече за 64:63 при оставащи две минути. Рециталът на бившата звезда на кръвния враг Панатинайкос продължи - той увеличи преднината на своя тим до 66:63 с първата си успешна стрелба за две точки в мача, а въпреки че ЦСКА изравни до 66:66, Спанулис пак избухна за 69:66 с нова тройка секунди преди сирената. Нандо Де Коло вкара два наказателни удара (69:68), а след това Слукас реализира един от два опита за 70:68, какъвто бе и крайният резултат.
Йоргос Принтезис бе най-резултатен за триумфа на гръцкия тим - 14 точки, 8 борби и 4 асистенции. Героят Спанулис пък завърши с 13 точки, като 11 от тях бяха реализирани в последните три минути и половина.
За ЦСКА Нандо Де Коло вкара 18, а Саша Каун - 11.