Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Усилията на Байерн не дадоха резултат - Барса постигна своето в шоу на "Алианц Арена"

Отборът на Барселона е първият финалист в турнира за Шампионската лига. Тази вечер каталунците загубиха с 2:3 в реванша от 1/2-финала срещу Байерн на "Алианц Арена", но този резултат бе повече от достатъчен за тима да елиминира своя съперник след успеха с 3:0 в първия мач. Домакините дадоха всичко от себе си да стигнат до обрат, но убийствените контраатаки на испанците набързо прекършиха устрема им. Германският шампион пръв откри резултата чрез Меди Бенатия в 7-ата минута, но две попадения на Неймар в 15-ата и 29-ата минута обърнаха нещата в полза на гостите. В 59-ата минута Роберт Левандовски доведе нещата до 2:2, а в 74-ата минута Томас Мюлер  донесе успеха на Байерн, като така поне спаси честта на своя тим и попречи на съперника да запише първата си победа в Мюнхен.

Срещата бе изключително динамична, като положенията се редяха и пред двете врати. Първо гостите стигнаха до голова възможност в 5-ата минута, когато Иван Ракитич бе изведен зад защитата, но ударът му бе спасен от Мануел Нойер. Две минути по-късно обаче домакините стигнаха до откриване на резултата с първото си положение. След едно центриране от корнер Меди Бенатия се извиси и с глава насочи топката във вратата за 1:0, като така даде лъч надежда за обрат.

В 13-ата минута германците имаха нова голова възможност като Бастиан Швайнщайгер отправи опасен далечен удар покрай вртата. В 15-ата минута обаче устремът на "баварците" бе прекършен. Лионел Меси пусна перфектен пас за Луис Суарес в наказателното поле, той продължи за Неймар, който от близо засече топката в опразнената врата за 1:1. Така Байерн вече трябваше да вкара цели 4 гола, за да стигне до крайния успех.

Домакините все пак показаха кураж и създадоха няколко доста добри положения пред Тер Щеген. Първо в 19-ата минута Томас Мюлер тества рефлексите на вратаря, след това и Роберт Левандовски имаше чудесна възможност в 26-ата минута, а в 29-ата минута отново Мюлер бе изведен в наказателното поле и отново стреля в тялото на стража на Барса. Веднага след това обаче гостите организираха чудесна контраатака, Меси продължи с глава към Суарес, който пък веднага подаде на непокрития Неймар, който с плътен удар вкара втория си гол в мача за 1:2 и така на практика окончателно уби интригата.

До края на полувремето Байерн иаше две добри голови възможности, като в 38-ата минута Швайнщайгер стреля опасно с глава, но Тер Щеген спаси, а в 39-ата минута Левандовски бе изведен зад защитата, отправи удар, като след двойна намеса вратарят на каталунците някак успя да избие топката преди тя да премине голлинията с пълния си обем.

Втората част стартира далеч по-спокойно, но отново Байерн бе по-активен в предни позиции. Треньорът на гостите Луис Енрике пък извади от игра Луис Суарес за сметка на Педро Родригес, като не стана ясно дали уругваецът е с контузия или това бе тактическо решение на наставника.

В 57-ата минута домакините организираха нелоша атака завършила с изстрел от трудна позиция на Бернат, който обаче бе неточен. Две минути по-късно пък Левандовски получи пред наказателното поле, финтира Масчерано и прецизен удар заби кълбото в мрежата за 2:2. В 74-ата минута Байерн стигна и до пълен обрат. След хубава комбинация пред наказателното поле Швайнщайгер върна за Мюлер, който със силен удар доведе нещата до 3:2. В 78-ата минута и Левандовски имаше нов шанс да върне още малко интригата, но ударът му мина покрай вратата.

Въпреки всичко обаче Байерн нямаше сили да отбележи още три гола, от които се нуждаеше, за да елиминира своя съперник. Така "баварците" се сбогуваха с турнира, докато Барса е на финал и вече чака победителя от другия сблъсък между Реал Мадрид и Ювентус утре.