Лаам: Загубихме битката още в първия мач

Капитанът на Байерн Филип Лаам бе доста разочарован след отпадането на тима му на 1/2-финала в Шампионската лига. "Баварците" спечелиха реванша с Барселона (3:2), но с общ резултат 3:5 не успяха да се класират напред. Според бранителя, битката е била решена още в първия двубой на "Камп Ноу" (0:3).

"Всеки играч иска да вярва, че чудото е възможно, но в реалността това не е никак лесно. Барселона е страхотен отбор, който знае как да се възползва от възможностите си. Дадохме всичко от себе си, показахме решителност и смятам, че стояхме по-добре днес. През първото полувреме създадохме доста положения, които пропиляхме. Истината е обаче, че не загубихме битката днес, а в първия мач. Може би последните две минути в Барселона ни костваха участието на финал. Ако се бяхме прибрали със загуба с 0:1, щяхме да имаме доста повече шансове. Загубихме от отбор, който се намира в пика си и разполага с всичките си най-добри играчи", заяви Лаам.