Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Бас Дост окичи "вълците" с медалите и вече има нова цел (видео)

След три поредни мача без победа в Бундеслигата Волфсбург напомни за класата си, разбивайки с лекота Падерборн 07 с 3:1 като гост. По този начин "вълците" си върнаха второто място от Борусия (Мьонхенгладбах) и вече и на теория са призьори, тъй като няма как да бъдат изместени от тройката. В последните два кръга те ще се борят за сребърните медали, като имат 2 точки аванс пред "жребчетата". На 30 май пък ги очаква финал за Купата на Германия срещу Борусия (Дортмунд).

Падерборн 07 остава под чертата, но има реални шансове да оцелее, ако в заключителните си две срещи вземе точки от Шалке 04 и Щутгарт.

На "Бентелер Арена" Тим Клозе и Бас Дост решиха всичко с два гола още до 25-ата минута. В 82-ата минута холандският нападател заби още едно попадение и се доближи на три точни изстрела до лидера в голмайсторската класация Александер Майер, който обаче е контузен. Ако Дост накаже Борусия (Дортмунд) и Кьолн във финалните мачове на тима в Бундеслигата, има шанс да оглави листата.

Футболистите на Падерборн 07 се отчетоха само с едно попадение на Лукас Руп в продължението на редовното време. Бившият халф на Борусия (Мьонхенгладбах) обаче можеше да даде съвсем друг развой на мача, ако още в 11-ата минута не беше пропуснал сам срещу вратаря от няколко метра.