Волфсбург си играе с огъня - среброто вече далеч не е сигурно (видео)

Считаният за сигурен сребърен медалист в Бундеслигата Волфсбург направи трета поредна грешна стъпка и рискува съвсем скоро да бъде застигнат от третия Борусия (Мьонхенгладбах). Днес "вълците" едва стигнаха до 2:2 у дома срещу Хановер 96 и авансът им на второто място може да бъде съкратен до само два пункта, ако в неделя тимът на Лусиен Фавре надвие Херта (Берлин).

След 877 минути без гол Бас Дост напомни за себе си и вкара за 1:0 в 24-ата минута след нов великолепен пас на Кевин де Бройне. Във финалните секунди на първата част Иван Перишич заби едно от най-красивите попадения в кариерата си и всичко изглеждаше решено.

След почивката обаче Хановер 96 показа характер. С две смени на полувремето гостите набързо обърнаха играта в своя полза и след само две минути на терена Джими Бриан намали на 1:2, а в 58-ата минута съотборникът му Салиф Сане смая с атрактивна задна ножица, която прати топката в мрежата на Диего Беналио.

До края Хановер 96 продължи да играе по-добре и в последната минута Едгар Приб пропусна да донесе голямата изненада, след като вратарят на "вълците" парира удара му.

Три кръга преди края тимът на Михаел Фронтцек е на 16-ото място, което праща на бараж.