Щутгарт няма никакво намерение да изпада (видео)

Последният в класирането Щутгарт постигна жизненоважна победа с 2:0 при домакинството си на Майнц 05 в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата и вече е само на точка от спасението. Даниел Дидави (66') и Филип Костич (78') запазиха мечтите за оцеляване в елита и през този сезон. Така в оставащите два кръга общо шест тима ще се борят за мястото си в майсторската група, като два от тях ще изпаднат директно, а 16-ият ще трябва да играе бараж с третия от Втора Бундеслига. Освен Щутгарт с единия крак във втория ешелон са Хановер 96, Фрайбург, Хамбургер ШФ, Херта (Берлин) и Падерборн 07, който единствен има предимството да е с мач по-малко в актива си. В заключителните два кръга на Щутгарт предстоят директни сблъсъци с Хамбургер ШФ и Падерборн 07.

Точно над тези шест състава е Майнц 05, който е на 6 точки разстояние и с по-добра голова разлика и не би трябвало да трепери. Българският национал Тодор Неделев не попадна в групата за мача на "Мерцедес Бенц Арена", независимо че преди няколко дни поднови пълноценни тренировки след дългото възстановяване от операция.

Тимът на Хууб Стевенс изигра една от малкото си силни срещи и спечели заслужено, макар и с малко късмет след наивна грешка на вратаря Лорис Кариус при първия гол. В 66-ата минута Дидави стреля от далечно разстояние и топката подлъга стража, за да премине голлинията. През първата част обаче късметът беше на страната на Кариус, след като далеч по-опасен шут на Дидави за малко да счупи гредата. В 78-ата минута едно от откритията на пролетта в Германия - Филип Костич, реши всичко с мощен удар по гредата - 2:0.

Майнц 05 приключва сезона с домакинство на Кьолн и гостуване в Мюнхен на Байерн, където ще има честта да присъства на връчването на Салатариерата на домакините. Срещите от последните двва кръга ще се изиграят от един час на 16 и 23 май.