Последната минута донесе луда радост на Хамбургер (видео)

В истинска драма се превърна петъчният мач от Бундеслигата между Хамбургер ШФ и Фрайбург. Два от застрашените от изпадане тимове откриха 32-ия кръг с равенство 1:1, от което по-доволни могат да са домакините. Те издрапаха до така ценната точка с гол на Гойко Качар в последната минута и по този начин останаха над зоната на изпадащите. Фрайбург игра по-добре до почивката и поведе с попадение на Адмир Мехмеди, но в края на двубоя физическите сили напуснаха футболистите на старши треньора Кристиан Щрайх. Неговият тим е на 15-о място с 31 точки, колкото има и Падерборн, но новаците са с мач по-малко.

След двете поредни победи настроението в Хамбургер беше приповдигнато, но колебливата защита отново беше на път да провали тима. Въпреки че привидно държаха инициативата и повече атакуваха, домакините с лекота допускаха опасни опложения пред вратата на Рене Адлер. Стражът спаси по невероятен начин удар на Феликс Клаус в 18-ата минута, но малко по-късно нямаше какво да стори, след като Адмир Мехмеди изскочи сам срещу него и с плътен шут опъна мрежата.

Хамбургер също имаше своите шансове. Точно преди гола на Мехмеди в наказателното поле на Фрайбург настана огромно разбъркване, но Роман Бюрки някак успя да избие в корнер. В края на полувремето пък Золтан Щийбер беше повален в наказателното поле на гостите, но сигнал за дузпа не последва.

Веднага след почивката само добрите намеси на Адлер попречиха на Фрайбург да вкара втори гол. Гостите обаче се поумориха и действията се пренесоха пред тяхната врата. Така се стигна до последната минута и изравнителното попадение на Качар. Сърбинът стигна пръв до топката и пред погледа на Бюрки я насочи във вратата с глава. Голът донесе огромно облекчение на наставника на Хамбургер Бруно Лабадия, който с всички сили се затича към терена.

Точката може да се окаже "златна" за тима от Хамбург, на който му предстоят гостуване на Щутгарт и домакинство на Шалке 04 в последните два кръга.

Задачата на Фрайбург е по-тежка, защото отборът има с точка по-малко, а му остават мачове с байерн (Мюнхен) и Хановер 96.