И Еспаньол зашлеви безпомощния Ейбар (видео)

Новакът Ейбар записа шеста поредна загуба и още този уикенд може да се озове в зоната на изпадащите, макар че до средата на сезона беше приятната изненада в Примера. Баският тим отстъпи с 0:2 у дома на Еспаньол, който пък все още таи надежди да се пребори за място в Лига Европа.  Барселонци са 7-и в таблицата, като изостават на 5 точки от шестия Виляреал.

Само в началните минути Ейбар успя да притисне съперника и да създаде няколко опасни ситуации пред вратата на Кико Касийя, но стражът на гостите спаси удар на Саул Берхон, а Хави Лара стреля неточно. В средата на полувремето обаче Серхио Гарсия демонстрира головия си нюх и даде аванс на Еспаньол.

Това попадение спря устрема на домакините. Те продължиха да атакуват, но без ясна идея. В 60-ата минута Кристиан Стуани се ориентира най-добре в наказателното поле и се разписа за 0:2. Малко по-късно гол на Федерико Пиовакари беше отменен и всичко за Ейбар приключи.

До края на сезона отборът на Гайска Гаритано има мачове с Хетафе и Кордоба.