Еспаньол и Райо завъртяха реми (видео)

Отборите на Еспаньол и Райо Валекано направиха 1:1 в обеден мач от 35-ия кръг на испанската Примера. Емилиано Инсуа изведе напред кастилския тим с гол в 29-ата минута. Ектор Морено изравни в 80-ата минута след центриране, превърнало се в удар. При победа каталунците щяха да се изравнят с Атлетик Билбао на седмата позиция, която може и да даде излаз към европейските турнири.

Домакините започнаха по-силно и пропуснаха няколко възможности. Фелипе Кайседо се доближи до гола в началните минути. Анаиц Арбийя удари греда след изпълнение от фал в 14-ата минута. В 29-ата гостите от "Вайекас" отбелязаха с първото си опасно положение. Емилиано Инсуа направи силен рейд, разигра с Алберто Буено и прати топката към долния десен ъгъл на Кико Касийя - 0:1. До края на полувремето момчетата на Пако Хемес играха по-добре.

И през второто полувреме съставът на Серхио Гонсалес изглеждаше стъписан и не успяваше да създаде голово положение. Гостите от "Вайекас" не хабяха излишни сили в нападение и предпочитаха традиционните продължителни разигравания.

Първата опасност пред вратата на Тоньо след почивката се появи в 79-ата минута, когато Серхио Гарсия преодоля Зе Кащро, но не спечели битката със стража. Минута по-късно центриране на Ектор Морено се превърна в голов удар. Кристиано Стуани не докосна топката и това заблуди Тоньо - 1:1. В 83-ата вратарят на "пчеличките" спаси ново опасно положение, след като Лукас Васкес предпочете изненадващ удар, а не пас при двама свободни съотборници. В 94-ата минута Хосе Каняс беше изгонен за протести с два жълти картона в рамките на секунди.

Снимки: "Марка"