Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Хамбургер с нова живителна победа след фамозен автогол (видео)

Отборът на Хамбургер ШФ записа втора поредна победа в Бундеслигата след успех с 2:1 като гост на Майнц 05 в среща от 31-ия кръг. Атрактивен автогол на Юлиан Баумгартлингер (37) и късно попадение на Гойко Качар (87) отмъкнаха трите точки в посока север. Голът на Юнус Мали в 76-ата минута не се оказа достатъчен за отбора на Тодор Неделев, а българинът очаквано остана извън групата. Халфът на Майнц Елкин Сото получи тежка контузия в коляното през първата част.

Първият шанс беше в графата на домакините в осмата минута. Хайро Самперио нахлу отдясно, но Рене Адлер и Хайко Вестерман се справиха не и без помощта на късмета. По-настойчивите действа на "05" донесоха само няколко корнера пред вратата на гостите. Същевременно северняците успяха да се възползват от недоразумение в защитата на Майнц в 37-ата минута. Юлиан Баумгартлингер заби топката в собствената си врата след центриране на Вестерман отдясно. Халфът на домакините "стреля" с глава от 18 метра, топката прехвърли Лорис Кариус и влезе в горния далечен ъгъл - 0:1.

Второто полувреме започна със спорно препъване отстрани на наказателното поле на домакините. Нико Бунгерт събори Марсел Янсен и реферът по-скоро отсъди правилно пряк свободен удар, а не дузпа. След силния старт на Шпорт Ферайн темпото поспадна и постспенно Майнц тръгна напред в търсене на изравняване. В 76-ата минута покупката от Севиля Хайро Самперио асистира на Юнус Мали, който стреля от 11 метра и матира вратаря Адлер - 1:1. В 87-ата минута Гойка Качар зарадва гостуващите фенове с голов удар от 16 метра след подаване на Артьом Рудневс. В 90-ата Даниел Брозински получи директен червен картон, спирайки опасна контра играещия своя мач номер 150 в Бундеслигата Рафаел ван дер Ваарт.

Снимка: Getty Images/Guliver