Севиля унищожи Фиорентина и лети към нов финал (видео)

Носителят на трофея в Лига Европа Севиля направи огромна крачка към класиране отново на финал в турнира. Тази вечер испанският тим надигра с категоричното 3:0 Фиорентина в първия мач от 1/2-финала на своя "Рамон Санчес Писхуан" и с този резултат до голяма степен реши изхода на сблъсъка между двата тима. Алейкс Видал бе големият герой в срещата, като отбеляза първите два гола в 17-ата и 52-ата минута, а след това асистира и за третото попадение, което бе дело на Кевин Гамейро в 75-ата минута. Гостите от Флоренция също имаха своите положения в мача, но така и не се възползваха от тях и в крайна сметка ще имат изключително тежка задача в реванша, ако искат да стигнат до финала във Варшава.

Играчите на Фиорентина стартираха мача доста смело и още в 5-ата минута имаха чудесна голова възможност. Марио Гомес получи пас на скорост, напредна, но ударът му бе над гредата. Севиля пък отговори с шанс пред Карлос Бака, който овладя една топка пред наказателното поле, обърна се и стреля, но в ръцте на вратаря. Още при втората си по-добра възможност обаче домакините стигнаха и до откриване на резултата. В 17-ата минута Витоло напредна от ляво и подаде към Бака, той пък продължи за нахлуващия на скорост Алейкс Видал, който от движение насочи топката в далечния ъгъл за 1:0.

Фиорентина обаче можеше много бързо да се върне в мача. В 19-ата минута Хоакин Санчес напредна до аутлинията и върна за непокрития Матиас Фернандес във вратарското поле, но той от близо направи непростим пропуск. В 23-ата минута пък Мохамед Салах отправи удар, който бе спасен от Серхио Рико, а две минути по-късно египтянинът имаше още един добър шанс, като засече центриране във вратарското поле, но отново стражът на домакините бе на мястото си и спаси.

До края на полувремето гостите продължиха да бъдат доста активни, но така и не можеха да открият пролука в отбраната на севилци. В същото време пък домакините претендираха за дузпа в последната минута на полувремето след като Стефан Савич изрита Грегош Криховяк, но съдията вместо да посочи бялата точка свири край на частта.

Фиорентина отново започна с ентусиазъм втората част и в 47-ата минута Фернандес стреля опасно от фаул, но покрай вратата. Севиля обаче набързо прекърши устрема на съперника. В 52-ата минута испанците организираха чудесна контра, Витоло подаде на скорост на Видал, който с премерен удар вкара втория си гол в мача за 2:0.

Това попадение доста разстрои играта на гостите, които видимо бяха разочаровани от развитието на двубоя и от това, че не можеха да намерят пътя към гола. В същото време в 75-ата минута Севиля окончателно уби интригата. След нова бърза атака Беноа Тремулинас напредна от ляво, подаде към Видал, който продължи към Гамейро, а той от близо само насочи кълбото в мрежата за 3:0.

Така Севиля може да се чувства повече от комфортно преди реванша във Флоренция след седмица, докато шансовете на Фиорентина за продължаване напред намаляха драстично и италианският тим ще трябва да направи малко чудо, за да елиминира своя съперник.

СЕВИЛЯ - ФИОРЕНТИНА 3:0
1:0 Алейкс Видал (17)
2:0 Алейкс Видал (52)
3:0 Гамейро (75)