Емери: Бяхме се подготвили добре за мача

Треньорът на Севиля Унай Емери остана повече от доволен след успеха на неговия тим с 3:0 над Фиорентина в първия 1/2-финал в Лига Европа. Той похвали своите играчи за старанието през всичките 90 минути и също така заяви, че отборът му ще се подготви добре за реванша, въпреки комфортната си преднина.

"Бяхме анализирали добре съперника. Борихме се през всичките 90 минути и резултатът дойде. В някои моменти бяхме поставени под напрежение, но се справихме. Играчите демонстрираха своите качества. Сега ще се подготвим добре и за реванша. Знаехме, че Фиорентина ще опита да действа на контраатаки. През второто полувреме обаче взехме надмощие в средата на терена и се възползвахме добре от положенията си в атака. Отборът ми знаеше как да чете играта и да се адаптира на терена. Справихме се перфектно в предни позиции. Остават ни обаче още 90 минути и трябва да подходим с необходимото уважение към съперника. Не бива нито за минута да губим контрол. Отиваме във Флоренция за победа, за да покажем, че сме по-добрият отбор от Фиорентина", заяви Емери.