Селта отказа Севиля от четвъртото място (видео)

Отборите на Селта и Севиля завършиха 1:1 на "Балаидос" и по този начин гостите изостанаха на 3 точки от Валенсия в битката за четвъртото място в Примера. Кевин Гамейро даде преднина на Севиля още в 8-ата минута, но домакините изравниха в 58-ата, когато Сантиаго Мина реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Алехандро Арибас срещу Шарлиз.

Гамейро откри резултата след комбинация с бившия любимец на феновете на Селта Яго Аспас, който получи еидн от редките си шансове да е титуляр. Това бе 17-и гол за французина от началото на сезона във всички турнири. Шарлиз можеше да изравни в 17-ата минута, но ударът му с глава преммина покрай вратата.

През второто полувреме Селта вдигна оборотите и получи дузпа, която Сантиаго Мина превърна в гол за 1:1. Тогава наставникът на гостите Унай Емери пусна в игра Карлос Бака и колумбиецът веднага имаше шанс да се разпише, но стреля неточно.

Севиля все пак може да си извоюва участие в Шампионската лига, ако спечели Лига Европа, където е почти сигурен финалист след категоричния успех над Фиорентина с 3:0.