Няма кой да спре Челси - титлата е на един мач разстояние (видео)

Челси е само на една победа от титлата във Висшата лига. Днес тимът на Жозе Моуриньо надигра с 3:1 като гост Лестър в отложен мач от 27-ия кръг и може да стане шампион и на теория още в неделя, когато приема на "Стамфорд Бридж" Кристъл Палас.

Лондончани направиха слабо първо полувреме, в края на което се оказаха догонващи след попадение на Марк Олбрайтън, но през втората част показаха защо са лидери в класирането. Дидие Дрогба изравни в 48-ата минута, а в края на двубоя Джон Тери и Рамиреш донесоха трите точки на Челси.

Лек здравословен проблем остави Тибо Куртоа извън състава и на вратата на "сините" застана Петер Чех. Мястото на Оскар, който игра като нападател срещу Арсенал, зае Дидие Дрогба, а зад него действаха Вилиан, Еден Азар и Сеск Фабрегас.

Мениджърът на домакините Найджъл Пиърсън заложи на същите 11, които победиха Бърнли през уикенда. Защитата отново беше съставена от триото Уес Морган, Марчин Василевски и Роберт Хут, а в предни позиции си партнираха Джейми Варди и Леонардо Уйоа.

Преди този мач Лестър беше в серия от 4 поредни победи и за първи път от ноември насам напусна зоната на изпадащите. "Лисиците" показаха, че не са отбор за подценяване и до почивката оказаха сериозна съпротива на по-класния си съперник. Те дори успяха да открият резултата в самия край на полувремето с попадение на Олбрайтън, който се разписа за първи път за тима във Висшата лига. Голът стана след пробив и центриране на Варни. Топката най-вероятно щеше да бъде изчистена от Сесар Аспиликуета, но той се подхлъзна и за Олбрайтън остана по-лесното.

Преди това двата отбора не създадоха много головоли положения. В 15-ата минута Дрогба стреля високо над вратата след хубаво подаване на Вилиан, а Петер Чех трябваше да спасява удар на включилия се в една от малкото атаки на Лестър Пол Кончески.

Челси изравни в 48-ата минута благодарение на Дрогба. Ветеранът беше на точното място след подаване на Бранислав Иванович и направи безпомощен Каспер Шмайхел. Секунди след това Дрогба имаше нов шанс за гол, но стреля твърде високо.

Гостите все по-често намираха свободни пространства в половината на "лисиците" и в края на двубоя наложиха волята си. В 79-ата минута Шмайхел спаси удар на Гари Кейхил, но при добавката Джон Тери опъна мрежата. Точка на спора сложи Рамиреш с красиво попадение в 83-ата минута.