Волфсбург на финал срещу Борусия (Д) след разгром (видео)

Волфсбург разгроми третодивизонния Арминия (Билефелд) с 4:0 и се класира за финала в турнира за Купата на Германия. Отборът на Дитер Хекинг не остави никакво съмнение в превъзходството си и ще спори за ценния трофей с Борусия (Дортмунд). два гола за "вълците" отбеляза Максимилиан Арнолд, а другите попадения бяха дело на Луис Густаво и Иван Перишич.

По пътя си към полуфиналите Арминия отстрани цели три отбора от елита, но срещу Волфсбург разликата в класите си пролича много бързо. Още в 8-ата минута домакините наивно загубиха топката в собствената си половина, последва контраатака и пас на Калигури към Арнолд, който откри резултата. Ранният гол позволи на "вълците" да контролират мача и те нито за миг не изпуснаха инициативата. В 31-ата минута след центриране от фаул топката беше отклонена към Луис Густаво и бразилският национал с глава направи резултата 0:2.

Шансът за Арминия дойде в началото на второто полувреме, когато Флориан Дик уцели гредата. Волфсбург обач нямаше намерение да си създава главоболиния и набързо реши всичко с нови два гола. В 51-ата минута триходова комбинация между Кевин де Бройне, Калигури и Перишич завърши с попадение на хърватския национал. Малко след това Арнолд вкара второто си попадение в мача, а до края гостите пропуснаха да направят успеха си още по-изразителен.

АРМИНИЯ (БИЛЕФЕЛД) - ВОЛФСБУРГ 0:4 (0:2)
0:1 Арнолд (8)
0:2 Густаво (31)
0:3 Перишич (51)
0:4 Арнолд (55)