Анчелоти: Сега започва най-важната част от сезона

"Никак не е сигурно дали Барса ще загуби точки, но ние знаем, че можем да спечелим последните ни четири мача. Сега започва най-важната част от сезона, в която всеки двубой е най-важен", заяви старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти след снощната победа с 3:0 над Алмерия като домакин в мач от 34-ия кръг на Примера дивисион.

Актуалните европейски и световни клубни шампиони запазиха живи мечтите си за титла през настоящия сезон от испанското първенство, като изостават с две точки от каталунския колос Барселона, който във вторник срази у дома Хетафе с 6:0.

Шампионът Атлетико Мадрид изглежда сигурен за третото място в първенството, след като Фернандо Торес влезе от пейката и наниза победния гол за 1:0 срещу шестия в класирането Виляреал.

Валенсия пък остана на точка зад Севиля в преследването на четвъртата квота от Шампионската лига, след като андалусийците победиха с 3:1 Ейбар. "Прилепите" могат да върнат своето място по-късно днес, когато гостуват на Райо Валекано.