Класика без нерви и великолепен гол на Хамес зарадваха "Бернабеу" (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид изпълни програмата си и спечели с 3:0 над гостуващия Алмерия в двубой от 34-ия кръг на Ла Лига, за да скъси отново преднината на Барселона на две точки. Хамес Родригес вкара забележителен гол от въздуха в 45-ата минута. Автогол на Мауро дос Сантос (49) и попадение на Алваро Арбелоа (84) донесоха успеха на "белите". Мачът не предложи много футболни емоции, като изключим попаденията.

Реал Мадрид - Алмерия Карло Анчелоти се обърна към ротациите, давайки шанс на Кейлор Навас, Алваро Арбелоа, Фабио Коентрао, Асиер Ияраменди и Хесе Родригес. Хавиер Ернандес партнираше на Кристиано Роналдо в атака. Гостите от "Медитеранео" се подредиха в 4-2-3-1 с централен нападател Томер Хемед.

Реал Мадрид - Алмерия Преди срещата имаше минута мълчание в памет на загиналите при трагедията в Непал. Двубоят стартира с ентусиазиран домакински натиск. В третата минута страхотна топка от Хамес Родригес за малко не достигна до Кристиано, който беше на голова позиция. В четвъртата Арбелоа спринтира сам на фланга, центрира и колумбийският халф на "лос меренгес" стреля с глава много близо до далечната греда.

Реал Мадрид - Алмерия В шестата Чичарито много хитро отклони с пета към Роналдо, който излизаше сам срещу вратаря Рубен Мартинес, но не се ориентира добре. Минута по-късно CR7 напредна на скорост, стигна на 15-ия метър от голлинията, след което шутира в тялото на вратаря. Постепенно натискът на европейските крале затихна. Андалуският тим заигра по-спокойно и дори стигаше до наказателното поле на Кейлор Навас.

Реал Мадрид - Алмерия В 20-ата минута реферът сбърка и ощети Реал Мадрид, след като посочи аут, а не корнер. Роналдо на два пъти стреля от фаул от около 25 метра, ала и двата му опита бяха прекалено високи. Полувремето вървеше към нулево реми, когато Хамес избухна с великолепен удар от въздуха и откри резултата. Тони Кроос изрита топката напред, Анхел Трухийо не игра уверено с глава и само я свали в краката на "десетката", а колумбийският магьосник шутира от въздуха без забавяне и вкара зрелищен гол в десния ъгъл на вратаря от 21 метра.

Реал Мадрид - Алмерия Второто полувреме започна с втори гол за Мадрид. Тони Кроос подаде успоредно на голлинията, а Мауро дос Сантос протегна крак преди Кристиано и сам насочи в мрежата си - 2:0. Португалецът беше в положение на засада. В последващите минути я нямаше динамиката в играта. Домакините сякаш пестяха сили за предстоящите важни срещи.

Реал Мадрид - Алмерия Андалусците на Сержи Бархуан често играеха с топката и организираха сносни акции, на които им липсваше завършек. В 68-ата Рафаел Варан стреля с глава при корнер и топката премина доста опасно покрай гредата в аут. В 73-ата Кристиано намери в голова позиция Чичарито, но мексиканецът не улучи вратата от отлична позиция. Във финалната четвърт на двубоя "лос меренгес" заиграха по-често пред вратата на Рубен. В 84-ата Чичарито центрира и Арбелоа вкара от три метра на празна врата, изпреварвайки Роналдо - 3:0. В добавеното време на двубоя резервата Иско не се възползва от добра топка от десет метра.

Реал Мадрид - Алмерия Мартин Йодегор и Борха Майорал останаха на пейката и не успяха да запишат първи минути с първия състав. Следващата стъпка на Реал Мадрид е доста по-сложна - гостуване на Севиля.