Хамбургер ШФ се надигна от пепелта (видео)

След девет мача без победа в Бундеслигата Хамбургер ШФ най-накрая показа дух и успя да спечели с 3:2 домакинството си на Аугсбург, с което се измъкна от последното място. Тимът е само на точка от директното оцеляване, а до края на сезона остават четири кръга. Два гола в началото зарадваха изстрадалите феновете на "Шпортферайн" и им вдъхнаха надежди, че и тази година отборът ще се спаси. В 11-ата минута щастлив рикошет в тялото на Ивица Олич залъга вратаря Марвин Хитц и топката спря в мрежата за 1:0. В 19-ата минута позабравеният Пиер-Мишел Ласога засече с глава пас на Матиас Остцърлек и "Имтек Арена" започна да празнува.

Както обаче обикновено се случва с "червените шорти", те набързо се пропукаха в отбрана и в 25-ата минута Раул Бобадийя върна едното попадение след центриране от фал. Борещият се за място в Лига Европа тим на Аугсбург продължи да търси изравняването и в 69-ата минута то беше факт, след като този път точен беше Тобиас Вернер.

Всички очакваха дори пълен обрат до 2:3, но изненадващо Хамбургер ШФ нанесе своя удар чрез Ласога, който в 71-ата минута "разстреля" Хитц по диагонала за крайното 3:2.

До днес домакините дори бяха в серия от шест последователни срещи без отбелязан гол. Сега на тях им остава да се борят за оцеляването си в двубои с Майнц 05, Фрайбург, Щутгарт и Шалке 04.

Аугсбург пък остава на шеста позиция, която праща в евротурнирите.