Вердер също стисна Хамбургер ШФ за гушата (видео)

С гол от дузпа в 84-ата минута Вердер (Бремен) надви Хамбургер ШФ с 1:0 в един от традиционно най-напечените сблъсъци в Бундеслигата. Франко ди Санто реши дербито на Севера с безкомпромисен удар от бялата точка. При нарушението за дузпата Валон Бехрами получи директен червен картон. Поражението е пето поредно за "Шпортферайн" и тимът остава на последно място в класирането, като няма победа вече девети кръг. Ситуацията обаче все още не е фатална, тъй като баражът е само на два пункта разстояние, а директното спасение е на четири. Съвсем друго е положението във Вердер, където отборът вече е седми и ако в оставащите пет кръга задържи позицията си, може да получи правото да играе в Лига Европа. Това ще стане факт, ако Байерн (Мюнхен) или Волфсбург спечели турнира за Купата на Германия. Тогава финалистът в турнира няма да получи виза за евротурните, а тя ще отиде при седмия в Бундеслигата.

Големият заряд на дербито на "Везерщадион" предопредели сравнително малкото възможности и пред двете врати. Все пак домакините бяха по-настоятелният състав и в крайна сметка заслужено спечелиха. На няколко пъти те застрашиха Рене Адлер, но вратарят или парираше изстрелите, или те минавах край гредите. Пропуски направиха Дейви Зелке, Левин Йозтунали и Ди Санто, докато на другия край на терена Коен Кастеелс нямаше много работа.

Мачът отиваше към равенство, когато в 82-ата минута Златко Юнузович навлезе с топката в наказателното поле на Хамбургер ШФ и там Бехрами ненужно го хвана за фланелката. Швейцарският национал беше изгонен, а Ди Санто майсторски преодоля Адлер от 11-те метра.

Срещата беше дебютна за новия наставник на "червените шорти" Бруно Лабадия. В оставащите пет кръга той ще се бори за оцеляване в сблъсъци си Аугсбург, Майнц 05, Фрайбург, Щутгарт и Шалке 04.