Попето и компания не се дадоха на Зенит (видео)

Българският национал Ивелин Попов изигра силен мач за Кубан при нулевото равенство срещу водача в Премиер лигата Зенит. Това бе второ поредно равенство за тима на Андре Вилаш-Боаш, който запази преднината си от 8 точки пред втория Краснодар. Кубан е на осмо място, като няма победа в последните си 4 мача.

За Зенит като титуляри започнаха Хълк, Дани и Игор Смолников, които не играха при загубата от Севиля с 1:2 в Лига Европа заради наказания. На пейката изненадващо остана Хосе Саломон Рондон.

Наставникът на Кубан Леонид Кучук предпочете да заложи на върха на атаката на Уго Алмейда вместо на Ибрахима Балде. Ивелин Попов действаше зад португалеца, а Владислав Игнатиев и Сергей Ткачов бяха по двата фланга.

Срещата започна много динамично и Попов пусна хубав пас към Игнатиев, който се озоваваше сам срещу Юрий Лодигин, но си поведе лошо топката. В 4-ата минута Хълк стреля силно от фаул, но кълбото рикошира от стената и излезе в корнер. Последва нова добра атака на Зенит и двойно спасяване на Александър Беленов след удари на Олег Шатов и Хълк.

В 16-ата минута Ивелин Попов беше фаулиран в близост до наказателното поле и сам стреля от любимата си позиция, но прати топката над вратата. В средата на полувремето пред българската звезда на Кубан се откри нова възможност да открие резултата. Уго Алмейда насочи топката към връхлитащия Попов, който стреля покрай вратата.

Домакините атакуваха все по-опасно и в 33-ата минута само добрата реакция на Лодигин спаси Зенит. Попов изведе Андрей Ешенко по десния фланг, той центрира към Ткачов, но Лодигин парира неговия удар.

След почивката Зенит стартира активно, но домакините нямаха никакво намерение само да се бранят. Те разгръщаха на висока скорост атаките си по двата фланга и все по-често затрудняваха защитниците в бяло. Ивелин Попов хвърли много сили, връщаше се в средата на терена и действаше по целия фронт на атаката.

В 66-ата минута фалцов изстрел на Антон Соснин мина малко над напречната греда. Зенит отговори с прекрасен индивидуален рейд на Хълк, който в последния момент бе спрян от Шарл Каборе. В 80-ата минута бразилският национал още веднъж пробва бдителността на Беленов с удар от над 30 метра, но стражът на Кубан не трепна.

Последният ход на Вилаш-Боаш в търсене на трите точки беше да пусне позабравения Андрей Аршавин. В герой за питерци обаче можеше да се превърне Олег Шатов, който в 87-ата минута от около 2-3 метра с глава прати топката над вратата.