100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Благой Георгиев и компания измъкнаха точка от Зенит (видео)

Отборите на Зенит и Рубин завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 23-ия кръг на руското първенство. Българският халф Благой Георгиев игра цял мач за тима от Казан и се отличи с асистенция за гола на гостите. Още в 4-ата минута казанци организараха хубава атака, при която Георгиев подаде на включилия се в предни позиции Елмир Набиулин, който с удар отблизо преодоля вратаря Юрий Лодигин. Все пак в 48-ата минута отборът от Санкт Петербург изравни резултата. Точен от дузпа бе бразилската звезда на питерци Хълк. Наказателният удар пък бе отсъден за нарушение на автора на гола за Рубин Набиулин срещу Игор Смолников.

Георгиев получи жълт картон в 84-ата минута, а лидерът в класирането Зенит игра около половин час с човек по-малко на терена, тъй като в 58-ата минута италианският защитник Доменико Кришито бе отстранен от игра за втори жълт картон.

Зенит увеличи аванса си в подреждането пред втория Краснодар на 8 точки. Рубин е четвърти.

Снимка: РИА-Новости