Шампионът Севиля се измъкна с обрат срещу Зенит (видео)

Шампионът от миналия сезон в Лига Европа Севиля се измъкна в домакинството си на Зенит от 1/4-финала в турнира. Испанският тим трудно се добра до успех с 2:1 на "Рамон Санчес Писхуан" и ще има крехка преднина преди реванша след седмица. Гостите действаха много опасно на контраатака и първи откриха резултата в 29-ата минута с гол на Александър Рязанцев. Карлос Бака обаче изравни в 73-ата минута, а в 88-ата минута Денис Суарес донесе победата на домакините.

Срещата започна с натиск на Севиля, който обаче бе доста ялов. В първите десетина минути домакините владееха повече топката, но така и не можеха да стигнат до нещо по-интересно в предни позиции.

В същото време Зенит с всяка следваща минута действаше все по-уверено и пръв стигна до голова възможност. В 15-ата минута при едно разбъркване в пеналта Олег Шатов отправи опасен удар, който бе спасен от вратаря. След това в 19-ата минута Милан Родич центрира от ляво и Александър Рязанцев стреля  глава от чудесна позиция, но прати кълбото в покрай врата. В 29-ата минута гостите логично стигнаха и до откриване на резултата. Рязанцев проби от ляво и стреля от малък ъгъл, вратарят спаси, но топката отново се върна в халфа на гостите, който с неспасяем удар под гредата направи резултата 0:1.

Това стресна играчите на Севиля, които до края на полувремето отново се хвърлиха в атака, но отново без особен резултат. Единствено в 33-ата минута Кевин Гамейро направи хубава комбинация с Висенте Ибора, след което отправи удар, но над вратата.

Испанският тим стартира настървено и второто полувреме, но продължаваше да се сблъсква със стабилната отбрана на съперника. За сметка на това Зенит чакаше совя шанс на контраатака и първо в 57-ата минута Рязанцев стреля опасно над вратата, а след това и Аксел Витсел имаше чудесна възможност, но ударът му бе отразен от вратаря.

Севиля обаче засилваше натиска и в 64-ата минута стигна до нещо по-интересно в предни позиции, като Денис Суарес навърза няколко защитници и отправи удар, но в последния момент играч на гостите изчисти пред голлинията. Три минути по-късно Карлос Бака пропусна страхотен шанс с глава на първата греда. В 73-ата минута обаче той се реваншира по най-добрия начин и след ново центриране в наказателното поле този път не сгреши засичайки кълбото в мрежата за 1:1.

До края на мача севилци потърсиха и пълния обрат и в крайна сметка успяха да го постигнат. В 88-ата минута след едно разбъркване след корнер топката стигна до Суарес на границата на наказателното поле, където той без забавяне отправи страхотен удар от воле и заби кълбото в мрежата за крайното 2:1.

Така Севиля измъкна победата и ще има леко предимство преди реванша, но голът на чужд терен определено запазва добри шансове и на Зенит.

СЕВИЛЯ - ЗЕНИТ 2:1
0:1 Рязанцев (29)