Пасторе върна ПСЖ на върха (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен постигна много важна победа по пътя към защитата на титлата в Лига 1. Шампионите надвиха с 3:1 като гост Ница и отново се върнаха на върха в класирането с 65 точки. При отсъствието на Златан Ибрахимович, който изтърпява три срещи наказание, звездата днес бе Хавиер Пасторе. Аржентинският плеймейкър вкара първите два гола за столичани, като първо даде аванс на гостите в 39-ата минута, а след това отново върна предимството на ПСЖ в 63-ата минута, след като в последните секунди на първата част Матийо Бодмер бе изравнил.

Най-добрият играч в селекцията на Лоран Блан според Ерик Кантона вече има пет гола в първенството, което е доста повече от миналия сезон, когато се разписа само веднъж, но и доста по-малко от дебютния му сезон на "Парк де Пренс", когато вкара цели 13 попадения.

Няколко минути по-късно, в 69-ата минута, Единсон Кавани бе спънат в наказателното поле и си спечели дузпа, която сам реализира за крайното 3:1. Уругваецът вече има девет попадения в шампионата в тази кампания, а две от тях са от 11-метров наказателен удар.

Така ПСЖ записа трети пореден успех в Лига 1 и общо 18-а победа. Лион пък остана на второ място с 64 точки. Ница прекъсна серията си от три поредни мача без поражения, в които спечели седем точки, като остана на 11-ото място с 41 точки.