Надъхват ПСЖ с подвиг на Метц от 1984 г.

Френският първенец Пари Сен Жермен е изправен пред почти невъзможната задача да продължи в 1/2-финалите на Шампионската лига след загубата с 1:3 от Барселона у дома в първия 1/4-финал. Дори треньорът Лоран Блан развя бялото знаме, като заяви че преодоляването на този пасив е почти невъзможна задача.

Френските медии обаче припомниха идентичен случай от 1984 г., когато носителят на Купата на Франция Метц отстранява каталунците в 1/16-финалите на тогавашния турнир за КНК.
Барселона е в силата си в този момент. Отборът е спечелил Купата на Испания, а в крайното класиране е завършил в тройката. Първият мач във Франция смразява и най-големите оптимисти - каталунците смазват съперника с 4:2. Всички отписват Метц за реванша, който се провежда на 3 октомври 1984 г. на "Камп Ноу". Нито една френска телевизия не изразява желание да го излъчи, а самите фенове на Барселона също смятат, че всичко е решено - едва 24 000 зрители има на огромния стадион в каталунската столица.

Всичко започва кошмарно за Метц в Испания. В 33-ата минута Караско открива за Барселона и част от зрителите започват да напускат стадиона. Пет минути по-късно Тони Курбос изравнява. 60 секунди след това Санчес си набутва автогол и така Метц се оттегля на почивката с гол аванс. В 55-ата минута Курбос матира стража на Барселона Амадор и чудото е на път да се случи. Оловото се налива в краката на играчите на Барса, а гостите от Метц атакуват като вихрушки. В 85-ата минута Курбос бележи третия си гол и така праща Метц напред в турнира. Всичко свършва обаче в 1/8-финалите, когато французите са надиграни от Динамо (Дрезден).