ПСЖ сломи Марсилия в невероятно зрелище на "Велодром" (видео)

Пари Сен Жермен надигра с 3:2 Олимпик Марсилия в дербито на 31-ия кръг в Лига 1 на "Велодром". Двата тима сътвориха истинско зрелище за зрителите по трибуните, в което обаче надделя гостуващият тим, който с този успех даде сериозна заявка за титлата. На два пъти Андре-Пиер Жиняк извеждаше домакините напред с попадения в 30-ата и 43-ата минута, но и двата пъти гостите успяха да се върнат в мача с точни изстрели на Блес Матюиди в 35-ата и Маркиньос в 49-ата минута. Автогол на Жереми Морел в 52-ата минута пък се оказа решаващ и донесе успеха на парижани.

Марсилци стартираха срещата по-добре и в 7-ата минута Дмитри Пайе стреля хубаво от воле, но над вратата. В 12-ата минута пък и гостите имаха страхотен шанс като Хавиер Пасторе се откъсна зад защитата и опита удар, който обаче мина покрай вратата. В 19-ата минута Единсон Кавани получи прекрасен пас в наказателното поле, но от близо не успя да отправи добър изстрел.

В 30-ата минута домакините стигнаха до откриване на резултата. Дмитри Пайе центрира великолепно за Андре-Пиер Жиняк, който надскочи прекия си пазач и с глава прати топката в мрежата за 1:0.
Радостта на Олимпик обаче бе кратка и само пет минути по-късно равенството бе възстановено. Блес Матюиди се освободи пред наказателното поле и с брилянтен удар в далечния ъгъл не остави никакъв шанс на вратаря - 1:1.

Марсилия обаче отново взе инициативата и в 43-ата минута Алексис Ромао открадна една топка в средата на терена и веднага изведе Жиняк, който останал сам срещу вратаря хладнокръвно реализира за 2:1.

В началото на втората част обаче ПСЖ стигна до обрат в рамките само на три минути. Първо в 49-ата минута Златан Ибрахимович подаде остра топка от фаул, там Кавани върна за Маркиньос, който със силен шут заби топката в мрежата. В 52-ата минута пък Пасторе напредна от ляво и центрира в наказателното поле, където Жереми Морел в опит да блокира Ибрахимович си вкара автогол за 2:3.

Играчите на Марсилия обаче не се предадоха и продължиха да атакуват. В 56-ата минута те претендираха за дузпа за игра с ръка на Маркиньос в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

До края и двата тима продължиха да действат атакуващо и шансове пред двете врати не липсваха, но нови голове така и не паднаха. Така Пари Сен Жермен измъкна победата и събра актив от 62 точки, като отново оглави временното класиране. Марсилия пък запазва третата си позиция с 57 точки, но все повече се отдалечава от титлата.