Риека се бетонира на второто място, Венци Христов не игра заради контузия

Риека си осигури сребърните медали в хърватското първенство, след като разгроми гостуващия ФК Загреб с 4:1 в среща от 28-ия кръг. Тимът от "Кантрида" изостава на 12 точки от шампиона Динамо (Загреб) и има преднина от 14 точки пред третия Локомотива (Загреб).

Венцислав Христов не игра срещу ФК Загреб заради контузия. Дори и в негово отсъствие, домакините нямаха никакви проблеми и с лекота стигнаха до победата. В 37-ата минута Иван Томечак откри резултата, а в 43-ата Беким Балай покачи на 2:0. След почивката Юрендич върна един гол от дузпа, но Митрович и резервата Марин Томашов затвърдиха успеха на Риека.

В друга среща днес Динамо направи нулево равенство като гост на Славен Белупо.

РИЕКА - ФК ЗАГРЕБ 4:1
1:0 Томечак (37)
2:0 Балай (43)
2:1 Юрендич (57) д.
3:1 Митрович (59)
4:1 Томашов (82)