Венци Христов: Заслугата за головете ми е на моите съотборници

Българският нападател Венцислав Христов отбеляза първите голове в четвъртия си мач с екипа на Риека.
Христов се разписа два пъти при успеха над последния в класирането Задар като домакин в среща от 25-ия кръг на хърватското футболно първенство. Той направи 2:0 в 30-ата минута, след като беше изведен в чиста позиция от Алекс Фернандес и технично прехвърли вратаря на съперника Младен Маткович. В 56-ата минута българинът се възползва от пас на Филип Брадарич и с изстрел от въздуха оформи крайното 4:0. Христов беше заменен в 68-ата минута от Иван Мочинич.

"Атмосферата беше страхотна. До първия гол мачът въобще не беше лек. Те бяха прибрани пред своето наказателно поле. След като вкарахме, Задар се отвори и за нас стана по-лесно. В съблекалнята ме поздравиха за головете. Доволен съм, че съотборниците ми създадоха ситуации да вкарам", каза Христов, който подсили състава от Берое през зимата.

Риека е втори в класирането с 51 точки, на 12 точки зад лидера и шампион Динамо Загреб.