Венци Христов се отпуши с два гола за Риека (видео)

Българският национал Венцислав Христов отбеляза първите си голове за Риека. Бившият нападател на Берое се разписа два пъти за разромната победа с 4:0 над Задар и обра овациите на публиката на "Кантрида". Успехът сложи край на серията на "белите" от три мача без победа в хърватското първенство.

Футболистите на Матиаш Кек имаха затруднения само до първия гол, който падна в 27-ата минута от Беким Балай. Само три минути по-късно Алекс много хитро изведе Венци Христов и той простреля Маркович. До почивката Марин Левоац направи преднината на Риека класическа, а в 56-ата минута Христо оформи крайното 4:0 с втория си гол в мача след пас на Брадарич. В 68-ата минута българинът беше заменен, а публиката на домакините го изпрати с аплодисменти.

В класирането Риека е на второ място, като изостава на 12 точки от Динамо (Загреб) и има преднина от 13 пред третия Локомотива (Загреб).

"Атмосфертата беше прекрасна. Видя се, че ще ни е трудно до първия гол. След това Задар заигра по-открито и за нас стана лесно", коментира след мача Христов.

РИЕКА - ЗАДАР 4:0
1:0 Балай (27)
2:0 Христов (30)
3:0 Леовац (36)
4:0 Христов (56)