Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Благо излезе на трето място в Русия (видео)

Рубин с Благой Георгиев в състава си не срещна никаква съпротива от Урал и го победи с 2:1 у дома в двубой от 24-ия кръг на руското първенство. Резултатът не отразява реално случилото се на терена, тъй като казанци трябваше да спечелят с 3:0 или 4:0. Попадението за Урал пък падна в продължението на втората част.

Българският халф записа пълни 90 минути за своя тим. Успехът изкачи казанци поне временно до третото място, като ЦСКА (Москва) и Динамо (Москва) не са изиграли своите срещи.

Двата гола бяха най-малкото, с което Урал можеше да си тръгне за Екатеринбург. Тимът на Ринат Билялетдинов пропусна куп чисти възможности. Едва в края на първото полувреме Владимир Дядюн намери пътя към мрежата на Николай Заболотний за 1:0. В 53-ата минута съотборникът му Магомед Оздоев направи 2:0 с добре насочен удар след пас на Игор Портнягин. След това Благо имаше две възможности, но не стреля точно.

И когато всички вече очакваха последния съдийски сигнал, включване на Александър Ерохин завърши с попадение за крайното 2:1.

Урал се намира само на точка от опасната зона, където са Уфа, Торпедо (Москва), Арсенал (Тула) и Амкар.