Опасността надвисва над Гари Родригес и Елче (видео)

Бившият футболист на Левски Гари Родригес не успя да помогне на своя Елче да победи гостуващия Хетафе в среща от 30-ия кръг на Примера. Нещо повече - домакините загубиха с 0:1 и останаха на 15-о място във временното класиране, само на 3 точки над зоната на изпадащите. В герой за Хетафе се превърна Фреди Инестроса, който отбеляза единствения гол в двубоя в 84-ата минута. По този начин тимът от мадридското предградие събра 35 точки и може да е спокоен за мястото си в елита.

Гари Родригес можеше да даде аванс на Елче в 10-ата минута, но Висенте Гуаита спаси удара му. Джонатас също беше близо до гола, но стреля встрани от вратата. Гостите също имаха добри атаки и при една от тях Инестроса шутира силно, но Пжемислав Титон не допусна да бъде изненадан.

Кристиан Ерера и отново Гари Родригес застрашиха вратата на Хетафе в следващите минути, а Файсал Фажир пропусна за гостите. Гол в мача все пак падна и това стана в 84-ата минута, когато резервата Педро Леон подаде на Инестроса и той донесе победата на Хетафе.