Елче се отдалечи на 6 точки от изпадащите

Отборът на Елче спечели изключително важна победа у дома с 1:0 над Реал Сосиедад в последния мач от 32-ия кръг на Примера дивисион. Елче прибави три точки към актива си и вече има 34, които го отдаечават на шест от зоната на изпадащите.

Единственото попадение за тима срещу гостите от Сан Себастиян отбеляза Джонатас в 19-ата минута, който се възползва от чудовищна грешка в отбраната на гостите. Домакините играха без бившия футболист на Левски Гари Родригес в състава си. Реал Сосиедад не е застрашен от изпадане, въпреки че записа четвърти мач без победа. Тимът заема 12-о място с 38 т. До края на сезона остават шест кръга.