У.Б.А. изненада Кристъл Палас в Лондон (видео)

Тимът на Уест Бромич Албиън прекъсна серията си от три поредни поражения във Висшата лига с изненадващ успех далеч от дома срещу Кристъл Палас. Възпитаниците на Тони Пулис поднесоха отличен подарък на мениджъра си, побеждавайки с 2:0 на "Селхърст Парк" при завръщането на специалиста на стадиона на бившия си клуб. Както е известно, Пулис напусна мениджърския пост в Кристъл Палас дни преди старта на сезона заради неразбирателство с клубните шефове. Домакините владееха топката в 68% от времето, но това не им донесе успех по отношение на крайния резултат.

Гостите стартираха великолепно двубоя, като още във втората минута на срещата взеха аванс в резултата. Джеймс Морисън бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране от корнер и с глава простреля Хулиан Сперони за 0:1. Дуайт Гейл можеше да възстанови равенството през първата част, но изстрелът му срещна гредата зад Боаз Майхил.

Още в началото на втората част обаче гостите подпечатаха успеха си с втори гол. Крейг Гарднър с удар извън наказателното поле удвои аванса на Уест Бромич и осигури трите точки на тима си.

Поражението спря серията от четири поредни победи на Кристъл Палас. Уест Бром пък се отдалечи на осем точки от опасната зона, събирайки 36 точки след трите двубоя, в които не бе успял да завоюва нито една.