Леверкузен влезе в убийствена форма, Байерн да му мисли (видео)

Байер (Леверкузен) разгроми клетия Хамбургер ШФ с 4:0 на свой терен в двубой от 27-ия кръг на германския елит и се намира в най-добра форма в последните пет мача. "Аспирините" са в серия от пет последователни победи, в които дори не са допуснали попадение и имат голова разлика 13:0. По същото време обаче Борусия (Мьонхенгладбах) не сгреши срещу Хофенхайм и след 4:1 продължава да води с 2 точки на Байер в битката за третото място. Така Байер вече се настройва за сблъсъка с Байерн (Мюнхен) от четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия. Мачът е в сряда от 21,30 часа на "БайАрена".

"Шпортферайн" изигра поредния си слаб мач и логично пътува към Втора Бундеслига, като вече е на 3 точки от директното спасение. Срещата беше дебютна за новия треньор Петер Кнебел, който смени уволнения Йозеф Цинбауер и има за задача да съхрани мястото на тима в елита.

Наивна грешка на централните защитници Йоан Джуру и Хайко Вестерман още в 7-ата минута позволи на Гонсало Кастро да открие резултата, след което беше лесно. Независимо от това второто попадение се забави и дойде чак секунди преди почивката, когато Щефан Кийслинг напомни за реализаторските си умения, правейки 2:0 с глава. Отново той беше на точното място в 56-ата минута и наказа нова разсеяност на защитата пред Бернд Лено. В 63-ата минута дойде ред на Кастро да покачи на 4:0. Погромът за Хамбургер ШФ можеше да стане още по-изразителен, но в 67-ата минута гредата лиши Кириакос Пападопулос от попадение за 5:0.