Леверкузен взе дербито за ШЛ, Шалке 04 вече зависи от другите (видео)

Байер (Леверкузен) нанесе голям удар върху амбициите на Шалке 04, побеждавайки го с 1:0 насред Гелзенкирхен в късния съботен мач от програмата на 26-ия кръг на Бундеслигата. Това означава, че "аспирините" вече са трети в класирането, докато тимът на Роберто ди Матео е напът да изпусне ново участие в Шампионската лига. Карим Белараби реализира единствения гол в 35-ата минута след нова грешка на вратаря Тимон Веленройтер.

Байер вече има точка повече от Борусия (Мьонхенгладбах), който в неделя гостува на Байерн (Мюнхен). "Кралскосините" остават на пет пункта от четвъртото място, което е последното, даващо право на участие в турнира на богатите. Леверкузен и Шалке 04 тъкмо бяха отпаднали от ШЛ и това си пролича в играта им, която далеч не беше на очакваното високо ниво. В действителност зрители видяха доста грешки и грубости.

До днес футболистите в синьо имаха само едно домакинско поражение, което прави победата на съперника още по-ценна. Клаас-Ян Хунтелаар пропусна най-добрия шанс за Шалке 04, след като в 12-ата минута направи по-трудното и уцели в главата Бернд Лено от няколко метра.

Гостите се възползваха от една атака в 35-ата минута, при която Симон Ролфес подаде вляво към Белараби и когато всички очакваха центриране, германският национал заби топката под гредата, възползвайки се от липсата на опит на 19-годишния Веленройтер. Младият вратар сгреши и преди седмица срещу Херта (Берлин), когато негови нерешителни намеси костваха двата гола в мрежата му за крайното 2:2.

Чистите възможности тази вечер не бяха много, като "Фелтинс Арена" за малко да празнува след шут по диагонала на Кристиан Фукс, но кълбото профуча край гредата.

Всичко можеше да се реши още преди заключителните секунди, след като в 83-ата минута Белараби излезе сам срещу вратаря, но прибърза и стреля високо над гредата.

Единственото позитивно за домакините беше завръщането в игра на техния любимец Джеферсън Фарфан, който заради тежка контузия не беше играл от миналия сезон насам. Перуанецът се появи в игра в 77-ата минута, но нямаше време да обърне развоя на събитията.

След паузата в шампионата Шалке 04 гостува на съседа си в класирането Аугсбург в друг директен сблъсък за евроквотите, а Байер приема Хамбургер ШФ.