Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Интер отново се изложи (видео)

Интер продължава да разочарова привържениците си дори и в мачове, които трябва да печели с лекота. "Нерадзурите" направиха 1:1 у дома срещу аутсайдера Чезена в двубой от 27-ия кръг на Серия "А" и не можаха да се реваншират за загубата с 1:3 от Волфсбург в Лига Европа през седмицата. Грегъри Дефрел изведе гостите напред в 30-ата минута, а веднага след почивката Родриго Паласио изравни. До края Интер пропусна няколко чисти положения и трябваше да се задоволи само с точка.

Тимът на Роберто Манчини остава 7-и в класирането, като изостава на 5 точки от шестия Сампдория, който е и с мач по-малко. Миланският гранд е в серия от три мача без победа, а в същото време борещият се за оцеляване Чезена записа трети пореден двубой без поражение. Съставът на Доменико Ди Карло е предпоследен в таблицата с 21 точки, колкото има и Каляри.

Интер не успя дори да уцели вратата на Чезена през първото полувреме на мача, а гостите взеха аванс с попадение на Дефрел след половин час игра. Той догони дълъг пас на Карлос Карбонеро и прехвърли вратаря на домакините Самир Ханданович за 1:0.

Интер натисна след почивката и още в началото удар на Мауро Икарди попадна във вратата на Чезена, но голът беше отменен заради засада. Нападателят на "нерадзурите" все пак успя да изработи изравнителното попадение в 48-ата минута, когато подаде на Родриго Паласио и той не пропусна да изравни. Това беше 6-о попадение в последните 7 мача за аржентинеца.

Влезлият като резерва Лукас Подолски беше близо до победен гол за Интер, но негов удар в 55-ата минута срещна гредата и германският национал не успя да отбележи първото си попадение за тима от Милано.

Освен резултата, другата лоша новина за Интер е контузията на Джердан Шакири, който беше заменен принудително още през първата част.