Интер спря Наполи за радост на Рома (видео)

Отборът на Интер стигна до 2:2 като гост на Наполи в дербито на 26-ия кръг на Серия А, след като успя да заличи пасив от два чисти гола. Така "нерадзурите" не позволиха на тима на Рафаел Бенитес да се приближи и да застраши второто място на Рома във временното класиране. В момента "вълците" имат 50 точки, докато тимът от Неапол, който е трети, е с 46. Интер пък е 8-и с 36.

Домакините от Неапол имаха превъзходство през по-голямата част от двубоя, но сами вкараха вълка в кошарата в заключителните 20 минути на мача. Първото полувреме завърши без гол, въпреки че домакините имаха няколко добри възможности. Логичното се случи в 51-ата минута, когато Марек Хамшик откри, след като засече с глава една центрирана отдясно топка. Словакът беше в основата и на втория гол за своя тим, след като подаде на получилия свободно пространство Гонсало Игуаин. С мощен удар от границата на наказателното поле аржентинецът приближи Наполи до победата.

Играта на домакините спадна, което позволи на Интер да се върне в мача. При едно разбъркване пред вратата на Наполи най-съобразителен се оказа Родриго Паласио, който отблизо намали и върна надеждите на "нерадзурите".

Четири минути преди края на редовните 90 защитникът на Наполи Енрике повали Паласио в наказателното поле и беше изгонен за втори жълт картон. Мауро Икарди изпълни безупречно наказателния удор в стил "Паненка" и отбеляза 15-ия си гол от началото на сезона, с който се изравни на върха при голмайсторите с Карлос Тевес от Ювентус.