Тежък шахмат в Чезена, Чочев влезе резерва

Отборите на Чезена и Палермо изнесоха много посредствен мач, завършвайки 0:0 в първия неделен двубой от Серия "А". Българинът Ивайло Чочев се появи в игра в последните минути на редовното време, като бившият халф на ЦСКА записа 6 минути на терена.

Двубоят имаше повече общо с шахматна партия, отколкото с футболен спектакъл. Победата бе по-нужна на тима на Чезена, който се бори да не изпадне и се намира в червената зона с обречените. Именно пред домакините се откри и единственото чисто голово положение в срещата в 9-ата минута, но то бе проиграно. От другата страна необичайно неефективен бе звездата на сицилианците Пауло Дибала. В края реферът Лука Банти сложи край на мъките на зрителите с последният си сигнал.