Монпелие докосва Зона Европа

Монпелие победи с 3:1 у дома Реймс в двубой от 29-ия кръг на Лига 1 и се приближи на 4 точки от местата, даващи право на участие в Лига Европа. Домакините дръпнаха в резултата още в 4-ата минута чрез Лукас Бариос. Нападателят удвои в средата на втората част.

Лъч надежда за Реймс се появи две минути преди края, когато Принс Онианг засече в мрежата зад Жофри Жудрен подаване на Аиса Манди, но Морган Сансон уби интригата само 120 секунди по-късно.

Така Монпелие се нареди седми в класирането с 45 точки и мач по-малко от 8-ия Нант, който има 39 точки. Петият Сент Етиен пък има 49.