Лил измъкна победа в Монпелие

Отборът на Лил победи с 2:1 при гостуването си на Монпелие в мач от 24-ия кръг на Лига 1. "Кучетата" показаха по-голяма рационалност пред гола, въпреки че положенията пред тяхната врата бяха повече, и така успяха да се поздравят с трите точки.

Резултатът бе открит в деветата минута, когато след една грешка в защитата на домакините Идирса Гана Гай стреля към вратата, ударът му бе избит от Жофри Журдрен, но Нолан Ру притича, за да вкара на празна врата. Второто попадение падна в началото на втората част, когато Себастиен Коршия центрира към Маркош Лопеш. Португалецът също не успя при първия си удар, но при добавката бе точен за 2:0 в полза на Лил. В даденото от съдията продължение Брайън Дабо върна едно попадение, след като Лукас Бариос с глава продължи към него една топка и го изведе на стрелкова позиция.

В класирането Лил заема десета позиция с актив от 31 точки, докато Монпелие е на седмо място с 36.