Удинезе спря черната серия в голова драма с Торо

Тимът на Удинезе прекъсна неприятната си серия от три поредни загуби и записа успех с 3:2 над Торино на своя "Фриули". Това бе първо поражение на "биковете" в серия "А" от началото на 2015 година и общо първо от 14 двубоя в италианския елит. Последното поражение за отбора на Джампиеро Вентура дойде в градското дерби с Ювентус на 30 ноември миналата година (1:2).

Фабио Куалярела откри резултата за гостите след само 15 минути игра, но легендата на "фриуланите" Антонио ди Натале изравни само две по-късно. Кристиян Молинаро си заби автогол, за да направи обрата на домакините пълен още в 25-ата минута на срещата.

След почивката Мопа Ваг направи 3:1 и макар гостите да се вдигнаха на финален щурм и да намалиха изоставането си след гол на резервата Марко Бенаси в 69-ата минута, времето до края на мача не бе достатъчно да изравнят резултата.

Успехът отдалечи Удинезе вече на 11 точки от зоната на изпадащите. Възпитаниците на Андреа Страмачони са на 12-а позиция с 31 точки. Торино остана осми с пет повече от днешния си опонент.