Куриозен гол съхрани шансовете на Дженоа за Европа

Запътилият се към евротурнирите Дженоа направи 1:1 при визитата си на Емполи в двубой от 26-ия кръг на Серия "А" и запазва реални шансове да постигне целта си, тъй като е на пет точки от петия Фиорентина, но е и с мач по-малко. Срещата днес беше сблъсък между два от намиращите се в най-добра форма отбори в последно време. Домакините нямат загуба вече шести пореден кръг, докато съставът от Генуа не е напускал терена победен в пет последователни мача.

Дженоа поведе в 27-ата минута след точен изстрел на Мбайе Нианг, но през второто полувреме гостите допуснаха сравнително лесно изравнително попадение. В 66-ата минута Мирко Валдифиори центрира от ъглов удар, при който вратарят Матия Перин подцени ситуацията и за малко кълбото да влети директно в мрежата му. Там обаче беше Федерико Барба, който успя да добута кълбото зад голлинията.

Перин се реваншира в заключителните минути, когато спаси 100-процентова възможност, открила се пред Масимо Макароне.

Статуквото в моментно състояние и на двата тима си пролича и в статистиката, според която те са владели топката по равно и са отправили по равен брой удари в очертанията на вратата.

В следващия кръг Емполи гостува на Каляри, а Дженоа приема Киево.