Дженоа размаза Верона на "Мараси" и се върна в борбата за Европа

Тимът на Дженоа разби с 5:2 Верона на своя "Луиджи Ферарис" и по този начин записа втори пореден успех, с който се доближи на три точки от четвъртото място в класирането. За гостите това бе четвърта загуба в последните пет мача, което доближи състава на Андреа Мандорлини до зоната на изпадащите.

Алесандро Агостини откри резултата след само 10 минути игра на "Мараси", но с попадение в грешната врата. Защитникът на Верона изненада своя вратар Франческо Бенуси и прати топката в своята врата за 1:0. Само две минути по-късно преотстъпения от Милан нападател на Дженоа Мбайе Нианг удвои аванса на "грифоните".

Лука Тони намали изоставането на Верона с попадение в 20-ата минута, но отново Мбайе Нианг върна аванса от два гола на домакините след точно половин час игра.

В 57-ата минута отново Тони върна гостите в мача, преди защитата на Верона отново да подведе тима и Андреа Бертолачи да направи резултата 4:2 в 65-ата. Крайното 5:2 за Дженоа оформи Диего Пероти осем минути преди края на срещата.

Отбраната на Верона вече е допуснала 42 гола в 23 мача от началото на сезона, като определено се очертава като "ахилесовата пета" на отбора в битката за оцеляване в италианската серия "А". Дженоа пък отново се намеси в борбата за местата в зона "Лига Европа" след втория си пореден успех.