Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Драма в дербито на Генуа (видео + галерия)

Отложеното от 24-ия кръг на Серия "А" дерби номер 78 на Генуа завърши без победител. Пред почти пълните трибуни на "Луиджи Ферарис" Сампдория и Дженоа направиха 1:1 в доста отворен и драматичен двубой. "Грифоните" откриха в 17-ата минута след шестия гол за сезона на Яго Фалке, който се превърна в голмайстор на тима след напускането на Алесандро Матри. Радостта на Дженоа бе много кратка, тъй като по-малко от 100 секунди след това Едер възстанови равенството. Бразилецът се възползва от детинска грешка на Факундо Ронкалия и подобно на своя колега от "грифоните" след своя осми гол е топреализатор на Самп.
Дербито на Генуа: Сампдория - Дженоа 1:1 Играчите на Синиша Михайлович и Джан Пиеро Гасперини се опитаха да стигнат до победата, но сериозните пропуски попречиха това да се случи.

Дербито на Генуа: Сампдория - Дженоа 1:1 Символичният гост от Дженоа азапочна по-добре и още във втората минута Андреа Бертолачи пропусна да открие от два метра. Мбайе Нианг бе много активен и след негово подаване Фалке даде преднина на 9-кратния първенец на Италия. Това се случи под агитката на "моряците", а испанецът започна да дразни тифозите на Дория. Това вбеси Емилиано Вивиано, който се опита да се саморазправя с него.
Секунди по-късно Ронкалия сбърка и допусна Едер да му отнеме топката и крилото сам срещу Матия Пери изравни. Стефано Окака от три метра на празна врата направи най-сериозния пропуск през първата част, а Нианг имаше две възможности да върне аванса на "грифоните".
Дербито на Генуа: Сампдория - Дженоа 1:1 Втората част бе равностойна, като чак последните минути дойде драмата. Първо Педро Обианг в 86-ата минута остана очи в очи с Перин след грешка на защитата на "синьо-червените", но той направи по-трудното и стреля над гредата от 10 метра.

В четвъртата минута на даденото продължение Дженоа бе на сантиметри от победата. Юрай Кучка с глава удари горната греда след центриране от фаул. При добавката на Бертолачи Вивиано показа отличен рефлекс и изби, а при третия опит Кучка от четири метра стреля в аут. Това означаваше 28-о равенство в дербито между двата тима, като сам остана с предимство от три победи 27 на 24. Последваха нови нерви най-вече от страна на Синиша Михайлович, който се нахвърли върху своя футболист Васко Реджини, който извърши нарушението за фаула довел до гредата за Дженоа, но до инциденти не се стигна.

Дербито на Генуа: Сампдория - Дженоа 1:1 Играчите на "моряците" останаха в пети мач без победа, но пък с актив от четири точки в тазгодишните сблъсъци с градските съперници. Борещите се за евротурнирите състави са с актив от 36 точки на 6-о и седмо място.
Интересното е, че последното равенство между двата тима отново бе 1:1 през сезон 2012/2013, като и тогава Едер бе точен за Сампдория.