Волфсбург се сбогува с титлата в Бавария (видео)

След девет мача без поражение от началото на 2015 година Волфсбург най-накрая "удари на камък" и отстъпи с 0:1 при гостуването си на Аугсбург в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. По същото време лидерът Байерн (Мюнхен) спечели с 3:1 при визитата си на Хановер 96, което означава, че "вълците" могат официално да се сбогуват с надеждите си за сензационна титла този сезон, тъй като вече изостават на 11 точки и е абсурдно да се вярва, че в оставащите 10 кръга шампионите ще профукат подобен аванс.

До днес тимът на Дитер Хекинг беше в серия от шест срещи без загуба за първенство, равенство и успех в Лига Европа и победа за Купата на Германия. Аугсбург обаче намери начин да противодейства успешно на Бас Дост и Кевин де Бройне и заслужено триумфира, с което продължава да бъде сред основните кандидати за място в Шампионската лига.

Единственият гол падна в 63-ата минута, когато Доминик Коор беше точен при добавката след изпусната от Тобиас Вернер дузпа. Първоначално вратарят Диего Беналио парира шута от бялата точка, но притичалият футболист на баварците нямаше как да сгреши. Наказателният удар беше много дискусионен, след като Абдул Рахман Баба падна в полето след единоборство с Налдо.

Аугсбург пропусна още няколко отлични възможности, основно чрез Вернер. Гологлавият футболист не успя да вкара на два пъти през първото полувреме, като особено фрапантен беше пропускът му в 45-ата минута, когато беше оставен сам срещу Беналио от няколко метра, но с глава би в аут. Жи Дон-Вон също загуби директния сблъсък със стража на Волфсбург.

За последните 20 минути гостите заиграха едновременно с Никлас Бендтнер и Дост в нападение, което означаваше центриране при всяка възможност. При едно такова младият Робин Кнохе все пак изпрати кълбото в мрежата, но съдията видя нарушение в атака и не го зачете. В 89-ата минута пък Дост за малко да изравни след актобатично изпълнение, но Марвин Хитц не беше затруднен и спаси.

Идния четвъртък Волфсбург продължава борбата в Лига Европа с домакинство на Интер, а след това приема и Фрайбург за първенство. Аугсбург пък го очаква нова среща на свой терен - срещу Майнц 05.