Де Бройне засенчи Бас Дост с нов спектакъл (видео)

Вторият в класирането на Бундеслигата Волфсбург прибави нови 3 точки към актива си изглежда сигурен за директно класиране в Шампионската лига. Три дни след като развинтиха Интер (3:1) в Лига Европа, "вълците" смазаха и Фрайбург, но заради много пропуски реализираха само три попадения за 3:0. За пореден път великолепен мач изигра Кевин де Бройне. Докато мнозина се впечатляват от "избухването" на Бас Дост в определени срещи тази пролет, белгиецът буквално е неудържим във всеки един мач. В четвъртък бившият халф на Челси на два пъти наказа "нерадзурите", а днес вкара първия гол, спечели дузпата за втория и асистира за третия. По този начин Волфсбург отново съкрати до 11 пункта изоставането си от лидера Байерн (Мюнхен), но по-важното за тима е, че оставя надалеч зад себе си Байер (Леверкузен), Борусия (Мьонхенгладбах) и Шалке 04. Освен това отборът има цели 11 победи от 12 възможни на своя терен през сезона в Бундеслигата досега.

Съставът на Дитер Хекинг тотално надигра потъващия Фрайбург и пропусна да му вкара поне 6-7 попадения. Споменатият Бас Дост записа редици неточни изстрели от добри позиции, а същото сториха още Жошуа Гилавоги и Тим Клозе. Вратарят на гостите Роман Бюрки се отличи с доста ключови намеси, но в същото време допускаше непринудени грешки.

Де Бройне откри след 19 минути след самостоятелен рейд и хубав завършващ удар с десния крак.

Гостите почти не минаха центъра, но все пак в 38-ата минута малшансът им обърна гръб, след като от около два метра Майк Франтц не успя да насочи кълбото в опразнената мрежа.

Превъзходството на Волфсбург доведе до втори гол чак в 78-ата минута, когато Рикардо Родригес беше точен от наказателен удар, отсъден за нарушение на Роман Бюрки срещу Де Бройне.

Шест минути по-късно Де Бройне подаде на оставения сам Максимилиан Арнолд за крайното 3:0.

В четвъртък "вълците" гостуват в Милано в спор с Интер за място на четвъртфиналите в Лига Европа, а в неделя ще се изправят и срещу Майнц 05 на "Кофас Арена". Фрайбург пък приема Аугсбург в следващия си мач.