Гол на вратаря лиши Леверкузен от важни 3 т. (видео)

С гол на вратаря си Марвин Хитц в четвъртата минута на продължението Аугсбург стигна до 2:2 при домакинството си на Байер (Леверкузен) в един от най-драматичните сблъсъци от съботната програма на 22-ия кръг в Бундеслигата. Стражът беше извън терените в продължение на три месеца заради травма, но днес се завърна под рамката по феноменален начин. През целия двубой той спаси половин дузина чисти положения на гостите, а в края се включи в атака и с крак наказа колегата си Бернд Лено за 2:2. Хитц обаче редуваше силни със слаби намеси, като донякъде носи вина и за двете попадения, а отделно още веднъж сгреши лошо и се наложи съотборник да избива пред голлинията.

Това беше директен сблъсък между два от отборите, които се борят за място в евротурнирите, като Аугсбург запазва петата си позиция.

Леверкузен направи един от най-силните си мачове, но както беше на крачка от победата, така можеше и да загуби, защото веднага след попадението на вратаря за 2:2 се стигна до греда след шут на Халил Алтънтоп.

Йосип Дръмич получи един от малкото си шансове за изява в атаката на Байер и още в 8-ата минута беше точен. След него Карим Белараби направи два пропуска, а в 31-ата минута Рагнар Клаван спаси с глава удар на Сон Хюн-Мин, след като Хитц беше сбъркал и беше напуснал вратата си. В 42-ата минута Дръмич излезе сам срещу стража, но не успя да го прехвърли.

Леверкузен продължи да доминира и в 55-ата минута Белараби отново застраши домакините.

Аугсбург обаче успя да изравни от нищото, след като в 58-ата минута появилият се на почивката Каиуби реализира след пас на Даниел Байер. От този момент баварците взеха инициативата и положенията се преместиха в полето пред Лено. В 69-ата минута "аспирините" се разминаха от гол като по чудо след три пропуска в рамките на няколко секунди. В 72-ата минута Каиуби получи нов шанс, но не беше точен.

Така се стигна до 84-ата минута, когато пък Байер вкара в момент, в който по-скоро се очакваше да получи гол. Смяната Щефан Райнартц стреля силно с левия крак и топката спря зад гърба на Хитц за 1:2.

Вратарят на Аугсбург обаче имаше последната дума и в 94-ата минута изравни, а след това Алтънтоп нямаше шанс след изстрел в страничния стълб.

В сряда Леверкузен го очаква много по-сериозен сблъсък срещу Атлетико Мадрид в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига.